Šventėme pilietiškai ir linksmai

Šie metai ypatingi ne tik dėl karantino, bet ir todėl, kad  Užgavėnės sutampa su  Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Kaip ir kasmet, Miroslavo gimnazijos bendruomenė suplanavo ir vykdė įvairiapusę bendrą veiklą, skirtą Vasario 16-osios minėjimui ir tradicinei Užgavėnių šventei. Nors šventėme jau kitokiu formatu ir daugelis veiklų persikėlė į virtualią erdvę, tačiau renginių įvairovės netrūko.

Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Justina Krisiulevičiūte gamino Užgavėnių kaukes ir kartu šventė Užgavėnes! Valstybės atkūrimo dienai paminėti organizavo viktoriną „Aš pažįstu Lietuvą“.

Pirmokai su mokytoja Aurelija Kuncevičiene gilinosi į Užgavėnių tradicijas bei papročius, pasigamino Užgavėnių kaukes, virtualiai žaidė žaidimus, dainavo dainas ir vaišino vieni kitus  iškeptais blynais.

Antrokai, kurių mokytoja Diana Stankevičė, ne tik gamino Užgavėnių kaukes ir valgius, bet vakare kartu su tėveliais degino namuose pasigamintą Morę.

Trečiokai, paraginti mokytojos Laimutės Gražulienės, kūrybiškai panaudojo šios žiemos „turtą“- sniegą: piešė ant jo įvairią tautinę simboliką ir taip išreiškė meilę Lietuvai.

Ketvirtokai, vadovaujami mokytojos Angelės Narkunienės, savo kūrybiškumą perteikė virtualiomis meninėmis kompozicijomis bei gamindami įvairius patiekalus su trijų spalvų akcentu.

Kitų gimnazijos klasių mokiniai gamino patiekalus, kuriuose atsispindėjo Lietuvos vėliavos spalvos. Į šią veiklą įsitraukė ir mokytojai, jie taip pat kūrybingai įgyvendino projektą „Trispalvės spalvos lėkštėje“.

Paraginti istorijos mokytojos Zitos Rutkauskienės ir jaunųjų šaulių būrelio vadovės Aušros Asakavičienės kai kurie gimnazijos mokiniai ir mokytojai papuošė savo namų langus tautine atributika.

Minėdami Lietuvos gimtadienį, mokiniai įveikė simbolinį 1600 m. atstumą eidami arba bėgdami. Programos ,,Jaunimas gali“ Miroslavo sporto fanų komanda kartu su mokytoja Ingrida Rauličkiene išbėgo žodį LIETUVA.

Valstybės dienos atkūrimo proga Jaunieji šauliai išreiškė savo pilietiškumą – ant kovotojų už nepriklausomybę kapų uždegė žvakutes.

Turime kuo didžiuotis, nes šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo dienos gimtadienį ir Užgavėnes šventėme kūrybingai, pilietiškai ir linksmai!

Ačiū visiems už aktyvumą, pilietiškumą ir buvimą kartu.

Aušra Asakavičienė ir Reda Kančienė, mokytojos