Kokybės krepšelis

GIMNAZIJA DALYVAUJA IŠ EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ LĖŠŲ BENDRAI FINANSUOJAMAME PROJEKTE NR. O9. 2. 1 – ESFA – V – 719 – 01 – 0001

„K O K Y B Ė S  K R E P Š E L I S“

Projekto tikslas – pagerinti mokinių ugdymosi pasiekimus, įgyvendinant pokyčius savivaldybėse ir mokyklose.

Išsamiau apie projektą:  https://duomenys.ugdome.lt/?/tinklai/krepselis

Dalyvaudama projekte, gimnazija parengė veiklos tobulinimo planą dvejiems mokslo metams: 2020-2021 m. m. ir 2021-2022 m. m.

Gimnazijos veiklos tobulinimo planas (veiklos planas).

Gimnazijos veiklos tobulinimo patikslintas planas (veiklos planas_patikslintas).

TIKSLAS – pagerinti mokinių mokymosi rezultatus, plėtojant savivaldų ugdymą(-si).

UŽDAVINIAI:

1. Individualizuoti ir diferencijuoti ugdymo veiklas, atsižvelgiant į mokinių mokymosi poreikius.
  2. Plėtoti mokinių savirealizacijos galimybes, įvairinant edukacines erdves.

VEIKLŲ ĮGYVENDINIMAS PAGAL NUMATYTĄ PLANĄ

1.1. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Mokinių mokymosi stilių tyrimas ir rezultatų taikymas ugdymo procese.Nustatyti mokinių mokymosi stiliai, pradėti taikyti tyrimo rezultatai.
1.2. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Dalyvauta 18 valandų mokymuose apie diagnostinių, standartizuotų testų, NMPP rezultatų analizę ir jų rezultatų tinkamo panaudojimo galimybes.Įgyta patirtis – pagalba praktiškai planuojant ugdymo procesą, diferencijuojant ir individualizuojant ugdymo turinį.
1.3. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Dalyvauta 10 val. mokymuose „Aktyvi ir mokytis motyvuojanti pamoka: kokybė, mokytojas, mokymo stiliai“.

Dalyvauta 10 val. mokymuose „Pamokos kokybė: ugdymo turinio diferencijavimas ir individualizavimas“.

Įgyta patirtis – pagalba organizuojant aktyvų mokymąsi: uždavinio formulavimą, įtraukiant mokinį; mokymo(si) strategijų parinkimą pagal mokymosi stilius; savivaldų ugdymą; skaitmeninio mokymo(-si) turinio svarbą siekiant diferencijavimo ir individualizavimo; vertinimo ir įsivertinimo bei nuolatinės pažangos fiksavimo būdų taikymą.

1.3. (A) VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Dalyvauta 20 val. mokymuose „Savivaldis mokymasis: nuo tikslo iki rezultato“.Įgyta patirtis – savivaldaus mokymo suvokimo stiprinimas, jo būdų aptarimas; kompetencijų aprašų analizė, jų žemėlapių braižymas, aptarimas.

1.4. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS

Kiekvienas mokytojas bent 1 kartą per pusmetį stebi kolegų pamokas, fiksuoja bendrųjų ir dalykinių kompetencijų lygį pamokose, suteikia grįžtamąjį ryšį mokytojui apie suasmenintą ugdymą pamokoje.

Konferencijoje skaityti pranešimai: „Nuo teorijos prie praktikos: konkrečių veiklų lietuvių kalbos ir literatūros pamokose mozaika“ (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Nijolė Milienė); „Technologijų pamokos nuotolinio mokymosi metu: privalumai ir trūkumai“ (technologijų mokytoja Aušra Asakavičienė); „Ugdomosios veiklos individualizavimo pavyzdžiai kai kuriose informacinių technologijų pamokose“ (informacinių technologijų mokytoja Eugenija Baltrukevičienė); „Matematikos mokomės žaisdami“ (matematikos mokytoja metodininkė Aldona Gelažauskienė); „Biologijos pamoka kaip galimybė tyrinėti ir veikti praktiškai“ (biologijos vyr. mokytoja Reda Kančienė); „Pirmokų ugdymo įvairovė: spalvotos pamokos ir projektinės veiklos pradmenys“ (pradinių klasių mokytoja metodininkė Aurelija Kuncevičienė); „Dėmesys kiekvienam vaikui tiek kontaktinėse, tiek nuotolinėse fizinio ugdymo pamokose“ (kūno kultūros mokytoja metodininkė Ingrida Rauličkienė); „Šiuolaikinė muzikos pamoka taikant mokinių mokymosi stilius“ (muzikos vyr. mokytoja Asta Sujetienė).

1.4. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Kolegialus mokytojų bendradarbiavimas dėl pamokos vadybos ir mokinių mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymo.2022-06-15 Suorganizuota metodinė konferencija „Suasmenintas ugdymas pamokose“, kurioje pranešimus skaitė 8 gimnazijos mokytojai. Jie dalijosi savo gerąja darbo patirtimi. 40 proc. konferencijos dalyvių buvo pakviesti kitų mokyklų atstovai.
1.5. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Konsultavimo pagal mokinių poreikius (spragų turintiems, gabiems) užtikrinimas, sudarant sąlygas paruošti namų darbus, įveikti mokymosi spragas mokykloje.Veikia 4 konsultaciniai centrai pradinių klasių ir 14 centrų 5-8, Ig-IIg klasių mokiniams.

2.1. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Ugdymo organizavimas kitose aplinkose.Įsigyta 40 sulankstomų kėdžių: atsirado galimybė organizuoti veiklas už klasės ribų.
2.2. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Mokinių aktyviai veiklai ir bendradarbiavimui skirtų erdvių įrengimas gimnazijos rūsyje ir koridoriuje prie aktų salės.Įsigytas oro ritulio stalas (1 vnt.)  ir stalo futbolo stalas (1 vnt.), edukacinių stalo žaidimų komplektas; įrengtos interaktyvios edukacinės grindys: atsirado galimybė aktyvinti ir įvairinti mokinių laisvalaikį.

2.3. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Ugdymo proceso įvairinimas – kabinetų modernizavimas.Įsigyta 29 nešiojami kompiuteriai, 30 ausinių, 29 bevielės pelės, 2 SMART interaktyvūs ekranai.

2.4. VEIKLAPROJEKTO SUTEIKTOS GALIMYBĖS
Tinkamų sąlygų sudarymas kokybiškesniam neformaliojo švietimo organizavimui ir mokinių savirealizacijai.Įsigyta: garso kolonėlės su stovais (2 vnt.), mikrofonai (4 vnt.), prožektoriai (1 kompl.), nešiojami kompiuteriai (2 vnt.), sisteminis fotoaparatas su adapteriu; įrengtas kondicionierius: atsirado galimybė organizuoti aukštesnio lygio renginius gimnazijoje; atnaujinta fotonuotraukų paroda „Gimnazijos gyvenimo akimirkos“.