Pareigingas ir pilietiškas jaunųjų šaulių būrelio vadovas

„Būti ištikimas tėvynei, ginti… saugoti… gerbti… rūpintis…“– šiuos šaulio priesaikos žodžius vasario 16-ąją Alytuje prie Laisvės angelo paminklo ištarė mūsų gimnazijos abiturientas Deividas Kemešys ir buvusi mokinė Karolina Gudaitytė. Šaulio vardą gavusieji prisiekė būti ištikimi Lietuvos valstybei, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir konstitucinę santvarką, laikytis galiojančių įstatymų, rūpintis tautos gerove bei būti dorais šauliais.

Miroslavo gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadas Deividas pasidalino savo prisiminimais, kaip jis tapo jaunuoju šauliu. Dar besimokydamas Kumečių pagrindinės mokyklos 6 klasėje, jis pakluso jaunųjų šaulių būrelio vadovės Albinos Kasperavičienės raginimui prisijungti prie jaunųjų šaulių būrelio. Vaikinas sako, kad nedelsdamas prisijungė prie jam neįprastos veiklos, o nuo mažumės, kaip ir daugelis paauglių, domėjosi kariškių gyvenimu, įspūdį darė jų uniformos. Besimokydamas  Miroslavo gimnazijoje, Deividas toliau tęsia pradėtą veiklą jaunųjų šaulių būrelyje. Kartu su būrelio nariais ir būrelio vadove Aušra Asakavičiene vaikinas aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, varžybose, mokymuose, stovyklose, žygiuose, ekskursijose, konkursuose.

Vyriausybei įvedus sugriežtintą karantino režimą, Lietuvos šaulių sąjunga atėjo į pagalbą Lietuvos policijos pareigūnams. Ir Deividas Kemešys, kaip jaunasis šaulys, atliko savo pilietinę pareigą – patruliavo miesto viešose vietose, užtikrindamas karantino režimo laikymąsi. Būdamas abiturientas ir pilnametis, pareigingas ir pilietiškas jaunųjų šaulių būrelio vadovas nusprendė toliau tęsti šaulišką tarnybą jau tarp suaugusiųjų šaulių ir Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Vaikinas tikisi, kad pasirinkta veikla bus ne mažiau įdomi nei jaunųjų šaulių užsiėmimai.

Šauliu gali tapti kiekvienas, kuriam svarbus pilietiškumas, patriotiškumas ar traukia savanorystė.

Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Aušra Asakavičienė