Integruota pamoka, skirta Vasario 16-jai paminėti

Vasario 12 dieną IIIg ir IVg klasių mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei muzikos pamoka „Lietuva lietuvių poezijoje ir dainose“. Ji buvo skirta Vasario 16-jai – Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Pamokos pradžioje buvo prisiminti istorijos įvykiai, signatarų pavardės. Tai padaryti padėjo žaismingas Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos mokinių filmukas „20 vyrų, pakeitusių istoriją“, kuriuo noriai pasidalino jų mokytojas Marius Janulevičius.

Mokytojų Astos Sujetienės ir Nijolės Milienės organizuotoje pamokoje skambėjo mokinių skaitomi lietuvių poetų eilėraščiai ir atliekamos dainos. Iš anksto pasirinkę sau artimą poetą ir eilėraštį, jaunieji skaitovai visiems priminė, koks sudėtingas buvo Lietuvos laisvės kelias ir kokią tėvynę mums padeda pamatyti eiliuotas tekstas. IIIg klasės mokinių (Kamilės Valvonytės, Oktavijos Buzaitytės, Eglės Žilinskaitės, Rugilės Januškauskaitės, Inos Miliauskaitės) skaitomų Maironio, Jono Aisčio, Justino Marcinkevičiaus, Danutės Jovaišienės ar Janinos Degutytės eilėraščių įspūdį stiprino IVg klasės mokinės Ievos Matonytės grojama foninė melodija „Mano kraštas“. Jautriai suskambėjo ir kitos dainos: IVg Viktorijos Sujetaitės padainuota „Laisvė“, IVg Austėjos Bagdanavičiūtės – „Rudens naktis sustojo“.

Mokinių laukė ir kūrybinė užduotis – akrostichas Lietuvai.

Taigi su eiliuotu žodžiu ir muzika prisiminta visai Lietuvai ir mums kiekvienam svarbi data.

Mokytoja Nijolė Milienė