ANTROKAI KRAŠTOTYROS MUZIEJUJE

Gruodžio 14 dieną 2 klasės mokiniai dalyvavo Kultūros paso paslaugų organizatoriaus Alytaus kraštotyros muziejaus edukacijoje ,,Gyvybės medis“. Šalia Alytaus kraštotyros muziejaus pradinukai apžiūrėjo išskirtinę iš šiaudų padarytą eglutę. Muziejuje susipažino su menininkės Dianos Lukošiūnaitės karpinių paroda ,,Ažūrinis laiškas“, ieškojo karpiniuose medžio motyvų. Paskui sėdo klausytis muziejaus darbuotojos Živilės pasakojimo apie medžio svarbą lietuvio gyvenime. Antrokai sužinojo, kad Gyvybės medis – vienas dažniausiai pasikartojančių simbolių skirtingose tautose, religijose bei senosiose mitologijose. Tai – augimo, dvasinio tobulėjimo, jėgos, stabilumo simbolis. Sužinojo, kad medžio motyvas puikavosi ant kraičio skrynių, verpsčių, baldų… Susipažino su štampavimo technika. Antrokai nustebo išgirdę, kad senovėje žmonės naudojo štampavimo techniką, pasitelkdami paprasčiausią bulvę ar buroką. Mokiniams edukacija labai patiko, nes patys, naudodami štampavimo techniką, Gyvybės medžius dekoravo ant krepšelių, kuriuos kaip dovaną parsinešė į namus!

Mokytoja Laimutė Gražulienė

« 7 »