ANTROKAI VILNIUJE

Gruodžio 6 dieną 2 klasės mokiniai važiavo į Vilnių ir dalyvavo ekskursijoje ,,Vilnius tavo kuprinėje“. Ekskursija prasidėjo Katedros aikštėje, prie paminklo kunigaikščiui Gediminui. Čia vaikai sužinojo, kas yra riteriai, mokėsi riteriškai pasisveikinti. Prie lauko maketo „Katedra“, kuris vaizduoja Vilniaus Aukštutinės ir Žemutinės pilių ansamblį su Katedra, išgirdo miesto kūrimosi istoriją, pamatė, kurioje vietoje buvo gynybinė siena. Eidami pėsčiomis žiediniu maršrutu stabtelėjo prie XIV a. gotikos stiliumi pastatyto namo, dėdami LEGO kaladėles, pasijuto statybininkais. Paskui užsuko į kiemelį, kuriame išgirdo pasakojimą apie profesorių Žaną Emanuelį Žiliberą – Vilniaus universiteto botanikos sodo įkūrėją. Išklausę pasakojimą apie senovėje naudotas vaistažoles, pabandė atspėti, kokios sudžiovintos žolelės buvo sudėtos į lininius maišelius. Pamatė Prezidentūrą, išgirdo pasakojimą apie Vilniaus universitetą. Sugrįžę prie Katedros, sukūrė palinkėjimą Vilniui ir atsisveikino šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“. Antrokai džiaugėsi, kad sužinojo daug naujos informacijos apie Lietuvos sostinę ir Vilniaus senamiestį.

Mokytoja Laimutė Gražulienė

« 12 »