KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 15-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizavo Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, egzamino globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Visuotinės teisinių žinių patikrinimo akcijos tikslas – ugdyti mokinių pilietinę savivoką ir pilietiškumą bei supažindinti mokinius su Lietuvos valstybės sandaros samprata, simboliais, veikimo mechanizmu. Tradiciškai prie šios pilietinės akcijos prisijungė ir mūsų gimnazija. Šiais metais konstitucijos egzamine aktyviai dalyvavo  Ig- IVg klasių moksleiviai. Šį egzaminą sudarė uždari testo ir vienas atviras klausimai. Užduočių atlikimui buvo skirtos 45 minutės. Konstitucijos egzaminas vyko nuotoliniu būdu. Visi moksleiviai sėkmingai susidorojo su užduotimis. Egzaminą gimnazijoje organizavo istorijos mokytoja Zita Rutkauskienė.

Nugalėtojų laukia specialus prezidento įsteigtas prizas. Taip pat jie bus apdovanoti ir Teisingumo ministerijos prizais. Geriausiai pasirodžiusiems egzamino dalyviams atiteks planšetiniai kompiuteriai, skaityklės, belaidės ausinės ir išmanieji laikrodžiai. Dalyvavimas konstitucijos egzamine buvo puiki proga mokiniams parodyti ne tik savo žinias, bet ir pilietiškumą. Esame neabejingi mūsų šalies raidai, gyvenimui Lietuvoje, todėl džiugu, kad šiandien visi kartu galime švęsti Konstituciją bei prasmingai paminėti jos sukaktį.

Zita Rutkauskienė, istorijos mokytoja