SUŽINOTI, SUKURTI, PRITAIKYTI…

Spalio 22 dieną 3 klasės mokiniai, kuriuos lydėjo jų mokytoja Diana Stankevičė, vyko į Alytaus kraštotyros muziejuje organizuojamus edukacinius užsiėmimus ,,Susuk filmuką“ ir ,,Žvakių liejimas“ bei aplankė Alytaus archeologijos muziejų.

Edukacijoje „Susuk filmuką“ vaikai susipažino su animacijos istorija, jos technologijų rūšimis, sužinojo, kas yra animacijos Lietuvoje pradininkas. Jie aktyviai įsitraukė į žaidimą „Atspėk filmuką“: išvardino pagrindinius jo veikėjus, apibūdino jų charakterio savybes. Vaikai buvo smalsūs ir išbandė optinius žaislus, taip pat gamino taumatropą, piešė piešinėlius ir sukūrė optines iliuzijas. Mokiniams tai sukėlė daug džiaugsmo, juoko.

Edukaciniame užsiėmime „Žvakių liejimas“ mokiniai sužinojo, iš ko gaminamos žvakės, domėjosi, kokie yra žvakių knatai. Liejo žvakes iš bičių vaško, išbandė žinomą žvakių liejimo būdą bei šiuolaikinę jų gamybos techniką.

Tądien trečiokai apsilankė ir Alytaus archeologijos muziejuje, kur ekspozicijoje apžiūrėjo archeologų radinius, klausėsi pasakojimo apie Pietų Lietuvos – Jotvingių genčių gyvenimą. Su dideliu noru vaikai išbandė akmenines girnas, skirtas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbus senaisiais padargais. Jie suprato, kiek senovėje žmonėms reikėjo įdėti pastangų ir kokie nelengvi buvo šie darbai.

Edukacijose mokiniai puikiai praleido laiką: įdomios praktinės veiklos ir užduotys lavino kūrybiškumą, mąstymą bei sukūrė patrauklią mokymosi aplinką. Archeologijos muziejuje gauta informacija suteikė vaikams galimybę geriau pažinti krašto praeitį. Jie įgijo naudingos patirties, kurią galės pritaikyti, panaudoti per įvairių dalykų pamokas.

Mokytoja Diana Stankevičė