PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ 2022

„Laikas nelaukia…Dar vieni nuostabūs jauni žmogučiai pakėlė sparnus į naują gyvenimo etapą! Kuo didžiausios sėkmės visur ir visada! Ką bedarytumėt, kas benutiktų, visuomet išlikite didžiais, garbiais, nuoširdžiais, atjaučiančiais žmonėmis! Lengvo jums skrydžio į naują gyvenimo etapą.Telydi jus TIKĖJIMAS, VILTIS IR MEILĖ!“– šiuos žodžius gegužės 26 dieną 69-osios laidos abiturientams skyrė jų auklėtoja Ingrida Rauličkienė. Tai tarsi visų veiklų, vykusių tądien, apibendrinamasis akcentas. O diena buvo įvairi…

Abiturientams diena prasidėjo Buvimo kartu pamoka, kai jie dar kartelį galėjo tarpusavyje pasigėrėti galimybe atrasti draugų talentus, įsitikinti, kiek kuris yra atsakingas, pamatyti visai šalia esantį taip gerai pažįstamą, bet ir kitokį draugą… Pabūta gamtos erdvėse, pasidžiaugta bendru buvimu.

Kita pamoka pareikalavo rimties ir susikaupimo – dalyvauta Šv. Mišiose Miroslavo Švč. Trejybės bažnyčioje. Kartu su gimnazijos bendruomenės kai kuriais nariais, abiturientų tėveliais, dvyliktokai ir patys aktyviai dalyvavo mišiose. Prasmingų žodžių ir palaiminimą abiturientams skyrė Miroslavo parapijos klebonas Miroslav Dovda.

Šventiškai pasitikti gimnazijos kieme bei vestibiulyje, abiturientai skubėjo į Vaikystės pamoką, kurią organizavo ir išradingai vedė pirmokai kartu su savo mokytoja Justina Krisiulevičiūte.

Bendravimo (arbatos gėrimo) pamoka ir Klasės auklėtojos paskutinė pamoka – tradiciniai šventės akcentai. Pirmoje iš jų abiturientai buvo pavaišinti gimnazijos direktorės Sonatos Gražulienės ir direktorės pavaduotojos ugdymui Rasos Žilinskienės virta arbata, saldumynais. Čia jie paatviravo apie prabėgusius gimnazijoje metus, apie savo patirtis ir išgyvenimus. Na, o kas vyko pamokoje su auklėtoja, tai žino tik dvyliktokai ir jiems artimiausias gimnazijoje žmogus.

Šventinė diena baigėsi Tradicijų pamoka. Aktų salėje susirinkę abiturientai, vienuoliktokai, mokytojai dalyvavo savotiškų ritualų pamokoje. Skambėjo dainos, linkėjimai… Vienuoliktokams perduotas simbolinis gimnazijos raktas, perskaitytas ir įteiktas testamentas. Abiturientai gimnazijos parkelyje atminčiai apie save pasodino dekoratyvinį medį, tradiciškai fotografavosi mokyklos aplinkose.

Ačiū būtina pasakyti vienuoliktokams ir jų auklėtojai Irenai Matonienei už pagalbą organizuojant šventę. O laikas nelaukia…Abiturientų laukia nauji iššūkiai. Belieka palinkėti tik sėkmės!

Rasa Žilinskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui