KONKURSO „KĄ ŽINAI APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ“ FINALAS

Gegužės 20 dieną populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics 2022“ įvyko 27-ojo konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalinis etapas, kuriame buvo varžomasi dėl geriausio žinovo apie Lietuvos kariuomenę ir karo istoriją vardo. Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti pilietišką jaunimą, besididžiuojantį savo valstybe ir kariuomene.

Miroslavo gimnazijos moksleiviai Alanas Rudaitis, Kamilė Valvonytė ir Ernestas Naujalis, įveikę daugiau kaip 150 varžovų iš įvairių Lietuvos mokyklų, buvo pakviesti į finalą Vilniuje. Mokiniams pasiruošti padėjo jaunųjų šaulių būrelio vadovė Aušra Asakavičienė ir istorijos mokytoja Zita Rutkauskienė. Finale mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus Lietuvos gynybos ir saugumo politikos, Lietuvos kariuomenės, jos istorijos, svarbiausių įvykių ir įtakingiausių asmenybių temomis. Puikiai su užduotimis susidorojo Alanas Rudaitis ir pateko į Lietuvos geriausiųjų šešetuką. 2022 metų konkursą organizavo Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui.

Visi finalo dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos kariuomenės prizais ir atminimo dovanėlėmis. Įteikdamas apdovanojimus brigados generolas Artūras Radvilas džiaugėsi, kad konkurso dalyviai yra tikri Lietuvos kariuomenės bei jos istorijos žinovai. Jis visiems dalyviams linkėjo naujų pažinčių bei draugystės užmezgimo.

Visi finalo dalyviai turėjo progą „Comic Con Baltics 2022“ pamatyti Lietuvos kariuomenės padalinių ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės naudojamą ginkluotę bei techniką, virtualios realybės akiniai padėjo apžiūrėti lėktuvą „Spartan“, sraigtasparnį „Dauphin“ ir šarvuotį M113 bei išbandyti daugybę kitos veiklos.

Istorijos mokytoja Zita Rutkauskienė

DALYVAVIMAS ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOJE

Gimnazijos 1-4 klasių mokiniai dalyvauja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros įgyvendinamoje ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOJE „Gyvulininkystė ir aš“, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Gegužės 20 dieną pradinukai lankėsi Augų ūkyje, esančiame Didžiasalio kaime, Druskininkų rajone.

Augų ūkyje mokinius pasitiko besišypsanti ūkio šeimininkė Gražina Auguvienė, kuri supažindino su ūkyje auginamais gyvuliais ir paukščiais. Iš pačios Gaspadinės lūpų vaikai išgirdo, kaip šiame ūkyje gaminami saldaus pieno, pelėsiniai, fermentiniai ir brandinti sūriai, degustavo įvairių skanėstų bei turėjo galimybę patys dalyvauti varškės sūrio gaminimo procese. Vaikai mokėsi melžti karvę, įkalti vinis, pjauti rąstus, joti ant „statinės“. Vėliau šeimininkė pakvietė pamatyti ožkas, vištas, povus, arklius, ponį, asilą, alpakas, triušius. Didelį susižavėjimą kėlė žirgai, kuriuos vaikai galėjo ne tik stebėti, bet ir paliesti bei pašerti. Šiek tiek vėliau šeimininkas vaikus pavėžino vežimaičiu.

Visi mokiniai, patyrę daug nekasdieniškų įspūdžių bei teigiamų emocijų, sugrįžo į namus.

Mokytoja Aurelija Kuncevičienė