EUROPA IEŠKO PAVASARINIŲ RAKTAŽOLIŲ!

Minėdami Europos dieną Miroslavo gimnazijos pirmos klasės mokiniai tapo raktažolių ieškančios Europos dalimi ir prisijungė prie smagaus projekto „Ieškome raktažolių“. Evoliucijos teorijos pradininkas Charlesas Darwinas labai domėjosi raktažolėmis. Jos mokslininkams tapo tam tikru pavyzdiniu organizmu, kurių tyrimais remiantis galima daryti išvadas ir apie kitas rūšis. Raktažolės yra geras pavyzdinis organizmas tirti, kaip gyvenamojoje vietoje ir visoje šalyje vabzdžiai apdulkina pievų augalus. Bendrai surinkti duomenys apie raktažoles suteikia raktažolių ir kitų susijusių rūšių augalų gyvavimo apžvalgą. Galima įvertinti, kuriose teritorijose gamtos būklė gera, o kuriose pablogėjo. Taigi pirmokai nusprendė prisidėti prie mokslinio tyrimo. Jie ištyrė Miroslavo gimnazijos teritorijoje augančias raktažoles. Pirmiausia mokiniai susipažino su stebėjimo instrukcija ir išsiaiškino, kaip jas atpažinti ir apžiūrėti. Suradę šiuos augalus mažieji tyrinėtojai įvertino jų kiekį tiriamoje teritorijoje ir apžiūrėjo atskirus augalų žiedus. Tyrinėdami nustatė, ar tai S, ar L tipo žiedas. Tuomet nusifotografavo, įvedė jų augimo koordinates ir visą reikiamą informaciją pateikė projekto organizatoriams. Taigi gimnazijos pirmokai buvo ta aktyvioji Europos dalis žmonių, kurie ieškojo pavasarinių raktažolių!

Mokytoja Justina Krisiulevičiūtė