MAŽIEJI TURISTAI

Būti turistu – vienas iš maloniausių užsiėmimų gyvenime. Pažinimo džiaugsmas yra dovana, kuria kiekvienas naudojasi taip, kaip išmano. Lietuvoje yra kur keliauti, yra ir ką pamatyti. Mažieji turistai, Miroslavo ikimokyklinio ugdymo ,,Ežiukų“ grupės vaikučiai, rugsėjo 27 dieną – Pasaulinę turizmo dieną – nutarė keliauti į Olakalnį. Tai pirma rimta mažųjų pažintis su turizmu. Juk reikia išmokti skaityti žemėlapį, prisiminti, kuria kelio puse eiti, pasiruošti tinkamą avalynę ir drabužius, nutarti, ką dėti į kuprinę ir – pirmyn į žygį. O žygyje laukė daug netikėtumų: atstumo nuo ąžuolo iki beržo matavimas, mažos ir didelės eglės radimas, lipimas laiptais, įsimintino objekto ieškojimas, ežiuko paliktų sausainių ragavimas ir dar, ir dar… Grįždami aplankėme ūkininko sodybą, stebėjome pievoje besiganančias karves, augančius augalus.

Patiko. Turistausime dar!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Cilciūtė