PRADINUKAI – JAUNIEJI MOKSLININKAI

Rugsėjo 9 dieną 2 ir 3 klasės mokiniai su mokytojomis Aurelija Kuncevičiene ir Diana Stankeviče vyko į Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodą bei dalyvavo pasaulio pažinimo pamokose netradicinėje aplinkoje.

Kiekviena klasė lankėsi laboratorijoje „Eksperimentuodami mokomės“, prisiminė tris svarbiausias saugaus elgesio taisykles, laboratorinių indų pavadinimus. Atliko eksperimentus su skirtingomis medžiagomis (rūgštimis ir šarmais), naudodami indikatorių patikrino jas, suskirstydami į rūgštis ir šarmus. Dar vaikai mokėsi dirbti su grūstuvėle, išsirinko patinkančią  spalvą bei kvapą ir pasigamino aromatingą druską.

Šiuo metu žydi ir labiausiai visus žavi augalai – jurginai. Tai viena iš seniausių gėlių, anksčiau puikavusis didikų dvaruose, vėliau išplitusi darželiuose, kaimų sodybų gėlynuose ir taip daugeliui tapusi viena iš mėgstamiausių gėlių. Gal todėl ir trečiokai neatsispyrė jų išskirtinumui: grožėjosi išraiškingais, įvairiaspalviais, nuostabiais žiedais, kvėpavo jų skleidžiamais aromatais bei atliko įvairias užduotis. Vaikščiodami botanikos sode mokiniai susipažino su jurginų rūšimis, spalvų ir formų įvairove. Dirbdami grupelėse mokėsi juos atskirti pagal žiedyno formą ir informaciją pažymėti mokytojos pateiktoje lentelėje.

2 klasės mokiniai rinko patį gražiausią jurgino žiedą. Kiekvienas atrado spalvingiausią ir įdomiausią, juos fotografavo. Klausydamiesi mokytojos pasakojimų apie dykumų ir pusdykumių augalus apsilankė oranžerijoje, domėjosi kaktusais, jų rūšimis. Mažieji smalsučiai pasijuto kaip šiltuose kraštuose, kur augmenija priminė filmus apie pietų šalis.

Geras oras ir įspūdinga aplinka bei puiki nuotaika mokiniams suteikė daug gražių emocijų. Vaikai pasijuto esantys tikri mokslininkai. Stebėdami augalus, atlikdami užduotis ir eksperimentus, jie įgijo naudingos patirties bei praktinių įgūdžių, papildė gamtamokslines žinias, kurias panaudos per pasaulio pažinimo pamokas bei kitas veiklas.

Mokytoja Diana Stankevičė