Vanduo – gyvybės šaltinis

Vanduo yra pagrindinis gyvybės ir sveikatos šaltinis. Žmogus be maisto gali išgyventi kelias savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens – vos keletą dienų. Vanduo – tai atgaiva, sveikata, energija. Jis – mūsų medžiagų apykaitos ir mūsų gyvybingumo pagrindas. Vandens gėrimas yra vienas iš sveikiausių dalykų, kurį mes galime padaryti, kad jaustumėmės gerai ir būtume kupini jėgų.

Kovo 19-25 dienomis, minint Pasaulinę vandens dieną, gimnazijoje vyko įvairios veiklos, kurias organizavo ir vykdė gamtos ir žmogaus mokytoja Reda Kančienė, technologijų ir fizinio ugdymo mokytoja Aušra Asakavičienė, fizinio ugdymo ir žmogaus saugos mokytoja Ingrida Rauličkienė.

7, IIg ir IIIg klasių mokiniams per biologijos pamokas vyko viktorina, skirta Vandens dienai paminėti. Mokiniai, naudodamiesi Kahoot programėle, atsakinėjo į klausimus apie vandenį. Viktoriną organizavo ir vedė IIIg klasės mokinės Kamilė Valvonytė ir Eglė Žilinskaitė. Ig klasės mokiniai per technologijų (mitybos) pamokas diskutavo apie vandens naudą, svarbą žmogaus organizmui. Namuose eksperimentavo su vandeniu, stebėjo ir fotografavo įvairias jo būsenas: garus, kristalus, miglą, rūką.

5 klasės mokiniams vyko integruota gamtos ir žmogaus ir technologijų pamoka „Geriamasis vanduo. Vanduo mūsų mityboje“. Mokiniai atliko užduotį namuose – jie turėjo pagardinti vandenį bent dviem turimais priedais (vaisiais, žolelėmis, uogomis, medumi ar kitais prieskoniais). Taip pat 5 klasės mokiniai per žmogaus saugos pamoką kalbėjo ir diskutavo apie saugų elgesį prie vandens telkinių, ten tykančius pavojus bei vandens naudą žmogaus organizmui. Naudodamiesi išmaniąja programėle, vaikai dalyvavo žaismingoje viktorinoje apie vandens svarbą mūsų gyvenime.

5-6 klasių mokiniai fizinio ugdymo pamokų metu aktyviai sportavo ir pamokos metu saikingai vartojo vandenį. Kalbėta ir apie vandens naudą fizinio krūvio metu. Akcentuota, kad skysčių trūkumas labai apsunkina širdies darbą, kad pakankamai vandens gerti yra ypač svarbu tiek prieš sportą, tiek jo metu, nes organizmas patiria didesnį fizinį krūvį. Išsiaiškinta, kad negeriant skysčių gali atsirasti rimtų sveikatos sutrikimų.

Įvykusios veiklos padėjo mokiniams suprasti, kad vanduo – mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata.

Mokytojos Ingrida Rauličkienė, Reda Kančienė, Aušra Asakavičienė