Lietuvių kalbos dienų renginiai gimnazijoje

Lietuvių kalbos dienos pirmą kartą surengtos 2016 metais Lietuvių kalbos komisijos raginimu. Ir dabar jau kasmet nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojama daug renginių, kuriais siekiama prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos bei jos prestižo didinimo. Reikėtų priminti, kad šiuo laikotarpiu (vasario 21 dieną) minima ir Tarptautinė gimtosios kalbos diena.

Gimnazijoje šia proga kasmet irgi organizuojami įvairūs renginiai. Štai vasario 12 dieną lietuvių kalbos mokytojos organizavo poetinius skaitymus „Lietuva lietuvių poezijoje“, kurie buvo skirti ir  Vasario 16-jai paminėti. Mokiniai savarankiškai rinkosi poezijos tekstus apie Lietuvą ir juos raiškiai skaitė minėtos dienos pamokų metu. Beje, vasario 12 dieną IIIg ir IVg klasių mokiniams vyko ir  integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei muzikos pamoka „Lietuva lietuvių poezijoje ir dainose“.

Atsižvelgiant į faktą, kad 2021-ieji yra paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais, kitas renginys buvo organizuotas būtent tokia tema. Kovo 10 dieną šio kūrėjo garbingam atminimui ir Kovo 11-osios minėjimui buvo skirtas renginys „Vytauto Mačernio asmenybė ir jo kūrybinis palikimas“. Jį inicijavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė Milienė, tačiau organizavo ir įspūdingai vedė IVg klasės mokiniai Viktorija Sujetaitė ir Lukas Januškauskas. Kadangi viskas vyko nuotoliniu būdu, reikėjo tikrai pasistengti, kad klausytojų auditorijai nebūtų nuobodu. Tinkamai pasirinktas informacijos demonstravimo būdas, kūrybinga vizualizacija, aiški, įdomi ir vis besikeičianti veikla buvo renginio įdomumo dalis. Vedėjai atsiskleidė kaip tikrai išradingi ir puikiai gebantys pritaikyti įvairių dalykų žinias, vesdami renginį per nuotolį.

Taigi, tenka pasidžiaugti, kad planuoti lietuvių kalbos dienos renginiai gimnazijoje tikrai įvyko.

Nijolė Milienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Spalvoti pirmokų penktadieniai

Spalvoti penktadieniai. Kodėl? Įdomu, linksma, smagu, netikėta, gali balsuoti už patinkančią spalvą… Spalvos vaikų gyvenime turi didelę reikšmę, todėl pirmokų mokytoja Aurelija Kuncevičienė pasiūlė mokiniams turėti spalvotus kovo mėnesio penktadienius. Savaitės pradžioje vaikai rinko patinkančią spalvą ir už ją balsavo.

Pirmasis kovo mėnesio penktadienis buvo žalias. Mokiniai apsirengė taip, kad aprangoje būtų žalios spalvos, atidžiai klausėsi dainos apie žalią spalvą, rašė žalia spalva žodžius, ieškojo žalių daiktų savo aplinkoje ir juos skaičiavo, piešė piešinius ir kūrė darbelius.

Antrasis kovo mėnesio penktadienis buvo raudonas. Štai todėl vaikų apranga irgi buvo raudona. Lietuvių kalbos pamokoje minė mįsles, žaidė žaidimą „Atspėk, kas raudona“. Matematikos pamokoje ieškojo ir skaičiavo raudonos spalvos daiktus, sprendė uždavinius. Dailės ir technologijų pamokoje kūrė raudonus piešinius ir kitus darbelius.

Pirmokai pagilino žinias apie spalvas, lavino atmintį, mąstymą.Kiekvienas vis kitos spalvos penktadienis skatino kūrybiškumą, meninę raišką, suteikė daug džiugių akimirkų, teigiamų emocijų, o tai ypač svarbu mokant vaikus nuotoliniu būdu.

1 klasės mokytoja Aurelija Kuncevičienė