Vanduo – ir džiaugsmas, ir didžiausias turtas

Kovo 22 dieną – Pasaulinę vandens dieną – į Miroslavo ikimokyklinio ugdymo skyrių mėlynai apsirengę vaikai ir ugdytojos rinkosi nešini vandens buteliukais. Paminėjus vaikučiams žodį ,,vanduo“, vieni kalbėjo apie geriamą vandenį, kiti apie pramogas, pavyzdžiui, maudynes vandenyje. Ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokytojos mažiesiems pasakojo, kad vanduo – stebuklingas. Jis gali virsti debesiu, lietumi, rūku, rasa, sniegu, ledu. Vanduo labai stiprus, nes jis gali sugriauti net tvirčiausias uolas. Vaikučiai kalbėjo apie tai, kad vandeniu galima keliauti, kad jis būtinas žmonėms, augalams ir gyvūnams… Patiko ugdytiniams eksperimentai su vandeniu. ,,Kiškučiai“ stebėjo, kaip vandenyje skleidžiasi gėlytės, tirpsta saldainiukai, sukurdami nuostabų piešinį. ,,Ežiukai“ lankstė laivelius, kokteilio šiaudeliais sukėlė ,,bangas“. Pasigaminę tirpalą iš skysto muilo, dažų ir vandens, pūtė spalvotus burbulus, gamino stendą ,,Linksmas vanduo“.

Ugdytiniai suprato, kad vanduo yra ne tik džiaugsmas, bet ir didelis turtas, kurį mes turime saugoti, todėl nevalia ir jo teršti, būtina saikingai vartoti.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Cilciūtė