GEGUŽĖS 7-OJI – SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA

Šiandien sukanka 120 metų, kai 1904 metais buvo panaikintas lietuviškos spaudos draudimas. Minėdami šią iškilią datą, 2 klasės mokiniai lankėsi Alytaus rajono viešosios bibliotekos Miroslavo filiale. Bibliotekininkė Nijolė Žiūkienė pakvietė antrokus išsirinkti po knygelę. Vaikai knygeles apžiūrėjo, paskui skaitė patikusių knygų ištraukas, taip prisimindami tuos, kurie visomis išgalėmis gynė tautinį orumą – lietuvišką knygą, spaudą ir žodį.
Paskui antrokai atliko užduotis: vieni mokiniai dailiai rašė žąsies plunksna, kiti bandė labirintuose surasti „pasislėpusius“ žodžius. Grįžę į klasę mokiniai samprotavo apie tai, kas nutiktų, jei dabar būtų draudžiama kalbėti gimtąja kalba. Paskui vaikai garsiai skaitė – taip tobulino skaitymo įgūdžius. Diskutavo, ką reiškia Jono Jablonskio žodžiai: „Maža garbė svetimomis kalbomis kalbėti, didi gėda savosios gerai nemokėti“.
Tikimės, kad antrokai vertins savo gimtąją kalbą ir supras, kad mūsų gimtoji kalba yra mūsų tautinės tapatybės dalis.

Mokytoja Laimutė Gražulienė

« 8 »