LIETUVIŲ KALBOS DIENOS GIMNAZIJOJE

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai, skirti gimtajai kalbai.

Šiemet mūsų gimnazijoje vasario 28 dieną Ig ir IIg klasių mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aldona Krisiulevičienė ir Nijolė Milienė organizavo Lietuvių kalbos dienoms paminėti skirtą renginį ,,Konkursas-viktorina ,,Lietuvos etnografiniai regionai”. Būtent tokia tema pasirinkta ne atsitiktinai – 2023 metai Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu paskelbti kaip Dzūkijos (Dainavos) atmintini metai. Mokiniai atliko įvairaus pobūdžio užduotis, sužinojo įdomios informacijos.

O kovo 10 dieną 5 klasės mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė Milienė prisiminė savo gimtąją tarmę. Lietuvių kalbos dienoms paminėti skirtame renginuke ,,O aš moku kalbėti tarmiškai!” mokiniai girdėjo ne tik dzūkuojančią mokytoją, klausėsi aukštaitiškai, žemaitiškai sekamų pasakų, bet ir patys bandė pakalbėti savo senelių, tėvų dar nepamiršta tarme.

Puoselėjame gimtąją kalbą!

Kalbų metodinės grupės pirmininkė Nijolė Milienė