Projektas 1-4 klasių mokiniams „Domimės, kuriame, atrandame“

Pradinių klasių mokiniai gruodžio 9-11 dienomis įgyvendino projektą „Domimės, kuriame, atrandame“. Pradinukams buvo numatytos įvairios veiklos, kurias vykdyti vaikams padėjo jų mokytojos: Aurelija Kuncevičienė, Diana Stankevičė, Laimutė Gražulienė, Angelė Narkunienė. Edukacijos kiekvienai klasei buvo vykdomos skirtingu laiku.

1-2 klasių mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo edukacijoje „Ponas Magnetas“. Vaikai pasijuto kaip tikri mokslininkai, kurie tyrinėjo magneto savybes: aiškinosi, kam, kur ir kaip jis naudojamas, skaičiavo, matavo magneto stiprumą. Jie taip pat mokėsi piešti neįprastai, naudodami magnetą, konstravo įdomius, neįtikėtinus kūrinius.

3-4 klasių mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo edukacijoje „Švarus vanduo“. Šios veiklos metu jie susipažino su geriamo vandens savybėmis, sužinojo, kaip gamtoje filtruojasi vanduo. Kiekvienas vaikas, kurdamas savo vandens filtrą, galėjo pasijusti it tikras išradėjas ir stebėti, ar pavyks išvalyti nešvarų vandenį. Vaikams šis procesas sukėlė nuostabą, džiaugsmą ir kartu padėjo suprasti, kokia didelė vertybė yra švarus vanduo.

Šiose edukacijose teorinės žinios buvo kaitaliojamos su praktinėmis užduotimis, todėl mokiniams buvo įdomios, įtraukiančios. Jose pradinukai gavo naujų, naudingų įvairių žinių, kurias galės pritaikyti gyvenime.

Savo žinias apie Lietuvą 1-4 klasių mokiniai pasitikrino virtualioje edukacinėje programoje „Jaunojo piliečio pamoka“, kuri vyko iš istorinės prezidentūros Kaune. Vaikai pakartojo pagrindinius Lietuvos valstybės simbolius, prisiminė jų atsiradimo istoriją ir reikšmę. Vyko smagi diskusija, buvo atlikta praktinė užduotis (virtualiu būdu sudėliota „Tautiška giesmė“), kuri skatino pagalvoti, kas yra Tėvynė, dorybė, nauda šiandieniniame gyvenime. Edukacijos metu buvo puoselėjama mokinių meilė Tėvynei, tautinė savigarba bei atsakomybė už tautą ir valstybę. Kurdami nuoširdžius palinkėjimus Lietuvai, vaikai suprato, jog būti „jaunu piliečiu“ yra rimta, bet kartu ir įdomi, smagi pareiga.

Edukatoriai gyrė mokinių smalsumą, organizuotumą, sakė, kad buvo gera mokyti tokius klausančius ir girdinčius vaikus, nors ir per atstumą.

Taigi šios įvairios veiklos buvo naudingos pradinukams, nes puikiai lavino jų vaizduotę, kūrybiškumą, skatino kritinį mąstymą. Projekte buvo ugdoma pagarba Lietuvos valstybės simboliams, tautiškumui, o mokiniai patyrė neišdildomų įspūdžių ir daug teigiamų emocijų.

Pradinių klasių mokytoja Diana Stankevičė