Pažintinė žuvininkystės programa Miroslavo gimnazijos pradinukus įtraukė į žuvininkystės pasaulį…

VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra įgyvendina Žemės ūkio ministerijos inicijuotą pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurią jau antrą kartą vykdo ir Miroslavo gimnazijos pradinukai. Ši programa yra Europos Komisijos iniciatyvos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalis. 1–4 klasių mokiniai daug sužinojo apie akvakultūros sektorių, domėjosi Lietuvos akvakultūros ūkiuose išauginta produkcija, jos vartojimu bei susipažino su verslo ir karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje.

Įdomių edukacinių veiklų, įtraukiančių vaikus į žuvininkystės pasaulį, projekte tikrai gausu. Pradinukai susitiko su profesionaliu lektoriumi, lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos akvakultūros skyriuje, skaitė literatūrą apie žuvis.

Vėliau vaikai, „panardę akvakultūros gelmėse“, dalyvavo kūrybiniame konkurse ir stengėsi kuo įdomiau atskleisti programos metu įgytas žinias. 1–4 klasių mokiniai sukūrė filmuką „Žvejo dainelė“ ir meninį kalendorių „Lietuvos akvakultūros ūkiuose auginamos žuvų rūšys“. Būtent už šiuos darbelius konkurso komisija meno kategorijoje mūsų gimnazijos pradinukams skyrė 1–mą vietą.

Programos koordinatorė gimnazijoje                         Angelė Narkunienė