Miroslavo gimnazijos mokiniai – respublikinės „Jaunimas Gali“ programos stovyklos dalyviai

Praleisti vasarą įspūdingai yra ne vieno mokinio svajonė. Savotiškai pasisekė Miroslavo gimnazijos kai kuriems mokiniams. Aštuoni iš jų, respublikoje vykdomos amerikiečių Kazickų fondo programos „Jaunimas Gali“ auklėtiniai, šių metų vasarą prisimins ilgai: rugpjūčio 9-16 dienas jie praleido minėtos programos organizuotoje stovykloje Kintuose.

Susirinkę iš įvairių Lietuvos vietų, vaikai buvo suskirstyti į 4 komandas, kiekviena turėjo savo vadovą. Stovyklautojai gyveno ne tik puikios gamtos apsuptyje, bet per įvairias veiklas stiprino savo komunikacijos, komandinio darbo, saviraiškos įgūdžius. Kiekvieną dieną jie bendravo vis su kitais žmonėmis, tikrais savo veiklos profesionalais. Mokiniai pažino teatro paslaptis, kurias atskleidė aktorė Skaistė Vievesė, Benas Mačiulaitis, vienas iš programos „Jaunimas Gali“ koordinatorių, padėjo pakartoti ar iš naujo atrasti sveikos gyvensenos tiesas. Tadas Saulėnas, Auksinės minutės savanoris, supažindino jaunimą su pirmosios medicininės pagalbos suteikimo galimybėmis, o menų vadovė Milda Sadauskienė Derkintytė visus stovyklos dalyvius supažindino su meno stiliais ir padėjo nupiešti stovyklautojams savo meno kūrinį ant drobės, kurį kiekvienas parsivežė namo kaip gražų prisiminimą iš stovyklos. Milda taip pat mokė jaunimą flashmobo paslapčių, Ingrida Rauličkienė, trenerė, mokė, kaip taisyklingai žaisti tinklinį. Stovyklos vadovas Arminas Vareika, jis ir programos „Jaunimas Gali“ vadovas, kiekvieną dieną rūpinosi stovyklos programa ir stovyklautojų gerbūviu.

Bene įdomiausios dienos buvo tos, kai mokiniai dalyvavo žygiuose, važiavo į pažintines ekskursijas, su liaudies muzikos kolektyvu šoko tautinius šokius… Stovyklautojai atsitiktinai susitiko su Lietuvoje gerai žinomu Edmundu Jakelaičiu, kuris leido iš arčiau pamatyti ,,Nacionalinės ekspedicijos” laivą. Jaunimas kiekvieną dieną tikrai smagiai leido laiką, nes  susipažino ir su mūsų protėvių tradiciniais žaidimais, ir netgi mokėsi buriavimo paslapčių. Buvo ir kitų įsimintinų veiklų: štai aktorė – vadovė Skaistė Vievesė organizavo kino vakarą, vyko tinklinio turnyras, keliauta dviračiais į Ventės ragą – ornitologinę stotį, kur stovyklautojai pamatė, kaip žieduojami paukščiai. Daug malonių akimirkų atnešė diena, kai buvo aplankyta Aukštumalos aukštapelkė, kuri yra pirmoji aprašyta pasaulyje mokslinėje monografijoje kaip aukštapelkė. Kas vakarą komandose su vadovais vyko refleksijos – dienos aptarimas, jų metu jaunimas džiaugėsi kiekviena diena, nes jos tikrai buvo pilnos įspūdžių.

Daug emocijų, naujų pažinčių, atradimų, patirčių…Visos stovyklos renginių vinimi vaikai pavadino diskoteką, padovanotą DJ Jovani: nuoširdaus bendravimo, geros muzikos, šokių, pozityvių emocijų tąkart buvo bene daugiausia.

Kazickų šeimos fondo direktorė Agnė Vertelkaitė aiškino stovyklautojams, koks svarbus yra dėkingumas.  Deja, bet šiais laikais tai jau vis retesnė vertybė, apie kurią kalbėti, ją prisiminti yra tiesiog būtina.

Atrodo, kad programos skelbiama misija „ugdyti jaunimo Lietuvos regionuose asmeninius bei socialinius gebėjimus ir skatinti jų fizinį aktyvumą“ tikrai pavyko. Apie stovyklos veiklų prasmę bene prasmingiausiai pasako Justės iš gimnazijos žodžiai: „…buvo labai puiku, viskas tiesiog nuostabu, visi tokie draugiški…Toje stovykloje buvo daug pirmų kartų, kurie nežinia, ar kada pasikartos: daug naujo sužinota, daug išmokta…“

Tikėtina, kad trečią sezoną pradėsianti „Jaunimas Gali“ programa Miroslavo gimnazijoje atneš dar daugiau naujų veiklų, įspūdžių, patirčių.

Ingrida Rauličkienė, programos „Jaunimas Gali“  gimnazijoje koordinatorė