UŽGAVĖNĖS!

Vasario 13 d. antros klasės mokiniai šventė Užgavėnes, o pasaulio pažinimo pamokos metu gilino žinias apie šią žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventę. Senovėje tai buvo didžiulė džiaugsmo, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis. Visi Užgavėnių papročiai mūsų senoliams turėjo užtikrinti gausų derlių. Antrokai sužinojo, kad Užgavėnių šventė skirta ne tik žiemai išvaryti ir kuo greičiau pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išvyti. Todėl antrokai žaidė liaudies žaidimus, šoko, dainavo liaudies dainas, pokštavo. Šiandien vaikams buvo daugiau žaismės ir atsipalaidavimo diena. Paskui, susėdę prie stalo, antrokai valgė blynus ir kitus skanumynus, už kuriuos dėkojame išradingiems mokinių tėveliams!

Mokytoja Laimutė Gražulienė

« 6 »