INTEGRUOTA LIETUVIŲ KALBOS IR MUZIKOS PAMOKA 7 KLASĖJE

Spalio 23 dieną 7 klasės mokiniai dalyvavo  integruotoje  lietuvių kalbos ir muzikos pamokoje  ,,Kalendorinės lietuvių liaudies dainos“. Artėjanti Vėlinių šventė padiktavo pamokos dainų tematiką. Mokiniai susipažino su  Ilgių (dar našlaičių) vadinamomis  dainomis,  savyje nešančiomis seną tradiciją pagerbti išėjusius artimuosius, mokėsi dainuoti dainą ,,Augo kieme dagilėlis” pritardami  dūdelėmis. Jiems buvo įdomu sužinoti, kad šių dainų paskirtis buvo išdainuoti ir išverkti ilgesį netekus pačių brangiausių žmonių – motulės, tėvelio. Atlikdami praktines užduotis  mokiniai  pakartojo ir pagilino žinias apie kalendorinių  lietuvių liaudies dainų struktūros savitumą, suprato, kad jas galima skaityti lyg seną istorinę knygą, per jas pažinti protėvių gyvenimą, būtį, dainuojant – pasinerti į giliausias žmogaus sielos erdves. Pamokoje buvo ugdomos pažinimo, kultūrinės bei kūrybiškumo kompetencijos.

Pamoką vedė muzikos mokytoja Asta Sujetienė ir lietuvių kalbos mokytoja Irena Šeimienė

« 4 »