PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ 2023

Birželio 1 dieną PASKUTINIO SKAMBUČIO šventė organizuota 70-jai abiturientų laidai. Dieną pradėjo dvyliktokai kartu su auklėtoja Irena Matoniene netradicinėse erdvėse, kur buvimas kartu buvo savotiška refleksija apie mokykloje praleistus ilgus gyvenimo metus. Atvykę į gimnaziją abiturientai buvo sutikti mokytojų ir kitų klasių mokinių plojimais, čia jų laukė papuoštos erdvės, vienuoliktokų sugalvotos staigmenos (fotografuoti dvyliktokai, o nuotraukoje jie tokie, kokie buvo pirmoje klasėje!)… Jautrus renginio akcentas – pirmokų ir dvyliktokų bendras buvimas! Tai lyg savotiškas gyvenimo gimnazijoje simbolis: vyriausieji išeina, o jauniausieji lieka tęsti moksleiviško gyvenimo. Būtent mažiausieji abiturientus palydėjo į aktų salę, kur laukė Vaikystės pamoka. Trečios klasės mokiniai ir jų mokytoja Aurelija Kuncevičiene žaismingai ir išradingai organizavo šią pamoką, kuri sugrąžino dvyliktokus į linksmus, laimingus vaikystės laikus. Žinoma, kad dienos tvarkaraštyje buvo ir Klasės auklėtojos paskutinė pamoka, ir tradicinė Bendravimo (arbatos gėrimo) pamoka su mokyklos administracija. Na, o 7-ji pamoka šventinės dienos metu –Tradicijų pamoka. Ją organizavo IIIg klasės mokiniai, kurie dovanojo muzikinius sveikinimus, siuntė prasmingus linkėjimus ir, žinoma, įteikė šventės simbolius: dovanėles-varpelius. Abiturientai irgi nebuvo pėsti: perskaitė ir įteikė vienuoliktokams šmaikščiai sukurtą Testamentą, perdavė simbolinį gimnazijos raktą.

Mokykliniai metai baigėsi – laukia egzaminai ir tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimas. SĖKMĖS VISIEMS!

Mokytoja Nijolė Milienė