MARGUČIAI. PROJEKTAS „PASAULIS VAIKO DELNUOSE“

Apie gražiausią pavasario šventę – Velykas tikrai žinome nemažai. Tai šventė, turinti gilias tradicijas, papročius, prietarus. Su jais vaikai susiduria kiekvieną pavasarį, vis daugiau įgydami žinių, vis kitaip pažvelgdami į Velykų šventimą šeimoje. Vaikai žino, kad per Velykas reikia suptis: kuo aukščiau įsisupsi, tuo didesni augs javai! Mažieji dar žino, kad svarbiausias Velykų simbolis – dažytas kiaušinis, kad kiaušinius tėveliai margina naudodami kiaušinių dažus, svogūnų laiškus, žalumynus ir kt. Dalyvaudami projekte ,,Pasaulis vaiko delnuose“, kuris vyko kovo 29-30 dienomis, vyresnieji ,,Ežiukų“, ,,Žiogelių“ grupių vaikučiai, priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai susipažino su tradiciniu kiaušinių marginimu vašku. Tautodailininkė Audronė Lampickienė vaikučiams pasakojo, kad kiaušinis yra gyvybės, gėrio, vaisingumo, derliaus bei gamtos atbudimo simbolis. Apžiūrėdami margučius, mažieji sužinojo, ką simbolizuoja jų spalvos, taškais ir brūkšneliais vaizduojami raštai. Išklausę tautodailininkės pasakojimą, pradžioje nedrąsiai visi patys ėmėsi darbo. Vėliau savo margučius sudėjo į iš mėlynojo kopūsto pagamintus dažus. Susitikimas su tautodailininke baigėsi kiaušinių ridenimu ir dovanomis. Viešnia ikimokyklinei įstaigai padovanojo margučių rinkinį, kurį galėsime naudoti ugdomojoje veikloje, žaidimuose. Atėję į darželį kitą dieną pamatėme rezultatą: vaikučių kiaušiniai tapo mėlyni, teliko nuimti vašką ir dėti ant Velykų stalo.

Auklėtoja Violeta Cilciūtė