4K MODELIO PROJEKTAS ALYTAUS R. MIROSLAVO GIMNAZIJOJE

Šių metų pavasarį mūsų gimnazijoje startavo Europos sąjungos lėšų finansuojamas „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ 4K modelio („aš kuriu, aš keičiuosi, aš kitiems, aš su kitais“) pilotinis projektas. Jame kartu dalyvauja Pasvalio, Alytaus, Kaišiadorių, Panevėžio ir Rokiškio savivaldybės.

4K modelis – ugdymo dalis, padėsianti mokiniams prasmingai dalyvauti ir tobulėti įvairiose neformaliose veiklose, atrasti juos dominančius būdus, kaip išreikšti save, tobulėti, ugdytis savo asmenines kompetencijas, reflektuoti savo įgytas patirtis. Šio modelio įgyvendinimo etapai:

• Mokinys išsirenka veiklas, kurios jį domina ir išsikelia tikslus, kuriuos norėtų pasiekti tose veiklose.
  • Mokinys vykdo savo plane nusimatytas veiklas, renka įrodymus savo kompetencijų aplanke, reflektuoja savo patirtis.
  • Mokinys įsivertina, ar pavyko pasiekti išsikeltus tikslus, kokios pamokos buvo išmoktos ir kaip būtų galima tobulėti pasirinktoje veikloje ateityje.

Miroslavo gimnazijoje 4K modelio projekte dalyvauja 1-8 klasių ir Ig-IIIg klasių mokiniai. Mokiniai užsiėmimų metu atlieka įvairias neformalias veiklas, kurios padeda jiems pažinti save ir ugdytis tokias ateities kompetencijas: globalus pilietiškumas; technologiniai įgūdžiai; noras ir įgūdžiai mokytis visą gyvenimą; probleminis bei komandinis mokymasis; tarpasmeniniai bendravimo įgūdžiai; kūrybiškumas ir inovatyvumas.

Užsiėmimų metu mokiniai mokosi kurti, bendrauti ir bendradarbiauti, suprasti, kad visos patirtys yra svarbios ir naudingos, nes jos yra pritaikomos ateityje.

4k modelio koordinatorė Irma Kuncevičienė