APIE LIETUVĄ, LIETUVAI, SU LIETUVA…

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – kasmet ypatinga šventė. Jai ruošiamės, ją minime įvairiausiais būdais… Ne išimtis buvo ir šie metai.

Štai vasario 10 dieną gimnazijoje šia proga Ig klasės mokiniai 5-8, IIg-IVg klasių mokiniams organizavo Vasario 16-ajai skirtą kahoot žaidimą-viktoriną. Mokiniams patinkančia forma tuo pačiu metu visose minėtose klasėse prisiminta gimtosios šalies istorija – tiek svarbios datos, tiek žymūs Lietuvos žmonės.

Tą pačią vasario 10 dieną Alytaus r. Miroslavo gimnazijos jaunieji šauliai dalyvavo V-ame naktiniame žygyje, skirtame Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Žygiuota iš Varėnos šaulių namų į Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijos vadavietę ir Nemuno būrio bunkerį. Tokie žygiai ypač ugdo jaunimo pilietiškumą, meilę ir pareigą Tėvynei, prisimenamos jos kovos už laisvę ir nepriklausomybę.

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Alytaus Karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios šaulių rinktinės 108 kuopos, Alytaus r. Miroslavo gimnazijos jaunieji šauliai kartu su Miroslavo seniūnijos bendruomene dalyvavo 7 km. pėsčiųjų žygyje „SU LAISVE ŠIRDY“.

Ypač aktyviai ir kūrybingai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjo gimnazijos ikimokyklinukai. Kartu su auklėtojomis jie piešė, klijavo, lipdė daug daug žiedelių ir sukūrė parodėlę ,,Žiedai Lietuvai”,

dalyvavo viktorinoje, estafetėje, statė Lietuvos vėliavą, pilį… O kur dar išmokti gražiausi eilėraščiai ir dainelės – viskas buvo skirta Lietuvai.

Taigi, Vasario 16-oji – ne tik data kalendoriuje, bet ir kiekvieno lietuvio (ir kiekvieno gimnazijos bendruomenės nario) širdyje!

Informaciją surinko ir apibendrino mokytoja Nijolė Milienė