TAI SKANUMAS BLYNELIO

Užgavėnės – žiemos išvarymo šventė, kupina liaudiško humoro, kūrybiškumo, išmoningumo. Kovo 1 dieną Miroslavo ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai, kartu su priešmokyklinės grupės ugdytiniais, stengėsi išvyti žiemą iš kiemo ir prisišaukti pavasarį triukšmaudami, pokštaudami, rungtyniaudami varžytuvėse ir žaisdami, kepdami sausainiukus – vafliukus, dainuodami, grodami ir sveikindami visus sutiktus žmones su pavasariu. Buvo tikima, kad triukšmas pažadins iš miego šalčio sukaustytą žemę – tada žiema užleis vietą pavasariui. Egzistuoja prietaras, kad tas, kuris nešvęs Užgavėnių, „nesiilsės ištisus metus, o jo darbai nebus užbaigti“. Mažieji dar nežino prietarų, bet šiandieną galėjo praktiškai pajusti lietuvių liaudies Užgavėnių papročius, tradicijas, linksmybes ir atsipalaidavimą nuo kasdienybės.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja  Jolanta Valvonienė