PAŽINK, ATRASK, KURK SAVO VALSTYBĘ!

Nuotolinis mokymas sukelia ne tik rūpesčių, bet ir turi privalumų – mokiniai susipažįsta su naujausiomis IKT technologijomis bei jų valdymu , ugdo savarankiškumą, pasitikėjimą savimi bei sustiprina bendravimo kompetenciją.

Lapkričio 27 d. Lietuvos Respublikos prezidentas ir jo patarėjų komanda organizavo darbo dieną Alytaus rajone. Ta proga Valstybės pažinimo centras pakvietė Miroslavo gimnazijos 4-tos klasės mokinius dalyvauti virtualioje edukacinėje programoje „Mažieji tyrinėtojai“.

Virtualios pamokos metu buvo nagrinėjamos trys temos: Lietuvos teritorija, miestų herbai ir LR prezidentai. Ruošdamiesi pamokai, mokiniai pasaulio pažinimo pamokose vykdė trumpalaikį projektą „Čia – mano Lietuva“. O žinių sėmėsi iš enciklopedijų, internetinių svetainių, diskutavo grupėse.

Žinias apie didžiuosius Lietuvos miestus bei kaimynines valstybes įtvirtino virtualioje pamokoje.  Be to, įgijo naujų žinių: susipažino su herbų kūrimo taisyklėmis, analizavo jų simbolių reikšmę.  Taip pat mokiniai turėjo progą prisiminti šiuolaikinės Lietuvos vadovus, jų veiklas bei aptarti nuveiktus darbus. Darbas vyko komandose.

Pamokos pabaigoje mokinių  laukė netikėtumas–susitikimas su pirmąja Lietuvos ponia Diana Nausėdiene. Ji pasidžiaugė mokinių noru pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą ir palinkėjo to nepamiršti. Mokiniai  aktyviai bendravo su pirmąja ponia, uždavė jai klausimus : „Ar kada nors galvojote išvykti iš Lietuvos?“, „Ką reiškia Lietuvos vėliavos spalvos?“, „ Ar turite mėgstamiausią poilsio vietą Lietuvoje?“ ir kt. Nuskambėjo gražus ponios Dianos Nausėdienės palinkėjimas mokiniams tapti Lietuvos valstybės kūrėjais.

Mokiniai džiaugiasi jiems skirtu prezidentūros dėmesiu ir tikrai jaučiasi Lietuvos valstybės kūrėjais bei puoselėtojais.

Dėkojame Valstybės vadovams už parodytą dėmesį Alytaus r. Miroslavo gimnazijos kolektyvui ir mokiniams.

Pradinių klasių mokytoja Angelė Narkunienė