Turgelis gimnazijoje

„Turgelis“ – taip vadinosi rugsėjo 4 dieną Miroslavo gimnazijoje vykęs 1-4 klasių mokinių, vykdančių respublikinę Šviečiamosios gyvulininkystės programą, kūrybinių darbų „Gyvulininkystė ir MES“ renginys, kurio metu dalyviai galėjo pademonstruoti bei įtvirtinti turimas ir programos įgyvendinimo veiklose įgytas žinias.

Kadangi pradinukai aktyvūs ne tik pamokose, bet ir popamokinėje veikloje, minėtą programą vykdyti jie pradėjo dar karantino laikotarpiu. Tuomet dalyviai žvalgėsi po savo ūkius. Vos tik prasidėjo mokslo metai, 1-4 klasių mokiniai vyko į Miroslavo seniūnijos ūkininkų ūkius. O jų aplankyti reikėjo nemažai, nes programos tikslas – supažindinti vaikus su tradicinėmis šalies gyvulininkystės šakomis: galvijininkyste, triušininkyste, avininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, bitininkyste, ožkininkyste. Ūkininkai mielai priėmė mokinius, supažindino su ūkininko darbu, su „augintinių“ priežiūros darbais. Ne tik ūkininkaudami patys, bet ir atlikdami šviečiamąjį darbą, jie tikisi, kad puoselėjamuose ūkiuose liks dirbti ir vaikai, kad daugiau jaunimo pasiliks kaime. Štai šita mokinių ir praktinė, ir teorinė patirtis labai padėjo ir organizuojant renginį „Turgelis“.

Tad nuo pat rugsėjo 4 dienos ryto Miroslavo gimnazijos sode aktyviai vyko paruošiamieji „Turgelio“ darbai: buvo dėliojami „prekystaliai“, ant jų pieno, mėsos bei bičių produktai. Pagaliau susirinko „prekiautojai“ ir ūkininkai, „pirkėjai“ ir žiūrovai. Pritariant muzikai (grojo mokytojos Laimutė Gražulienė ir Diana Stankevičė) mokiniai pristatė pasirinktas gyvulininkystės šakas. Renginyje dalyvavo ir svečių. Štai ūkininkas Albinas Gražulis atvežė kokybiškų javų, taip norėdamas priminti, kad jais šeriami gyvuliai užtikrina, jog ant prekystalių patektų tik sveiki maisto produktai. O Vaida Žuklijienė „Turgelio“ dalyviams pristatė auginamas vištas, antį bėgikę bei paukštienos produktus.

Abejingi renginiui neliko ir mokyklos darbuotojai. Jie apžiūrinėjo „prekystalius“, kalbino mokinius, stebėjo prisistatymus. Renginyje dalyvavę „žurnalistai“ kalbino turgelio lankytojus.

Dėkojame tėveliams, ūkininkams, gimnazijos vadovams, kurie padėjo ir sudarė sąlygas vykdyti Šviečiamosios gyvulininkystės programą, organizuoti kūrybinių darbų renginį „Gyvulininkystė ir MES“. Šią programą 1-4 klasių mokiniai vykdo jau antrą kartą. Pirmąjį kartą jie tapo šalies laureatais.

Mokytoja Angelė Narkunienė, programos koordinatorė