PROJEKTAS ,,SVEIKAME KŪNE – SVEIKA SIELA”

Birželio 4-6 dienomis 4-5 klasių mokiniai su komandos vadove Ingrida Rauličkiene dalyvavo baigiamojoje projekto „Sveikame kūne – sveika siela” stovykloje.
Vaikai linksmai leido laiką bendraudami su dar penkiomis Lietuvos miestų ir miestelių komandomis. Diskutavo apie Olimpines vertybes: draugystę, pagarbą, tobulėjimą. Jie ėjo į žygį pajūriu, Klaipėdos universitete išbandė interaktyviąją sieną, pajūryje žaidė paplūdimio žaidimus, maudėsi Baltijos jūroje, aplankė Klaipėdos senamiestį, gavo puikių prizų.
Projekto tikslas – pritaikant JoyMVPA metodiką ir objektyviai matuojant širdies susitraukimų dažnį, plėtoti 10-13 metų vaikų vidutinio ir didelio intensyvumo fizinį aktyvumą bei olimpinių vertybių ugdymą.
Projektas („Sveikame kūne – sveika siela“ (NR. NSA-FA-NAC-2023-0007), vykdytojas Lietuvos olimpinė akademija, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Mokytoja Ingrida Rauličkienė

« 9 »

KETVIRTOKAI – KONKURSO DALYVIAI

Kovo-balandžio mėn. 4 klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame vaikų meninės kūrybos konkurse „Susitikimas ežio dvare“, kurį organizavo Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Padėkomis buvo apdovanoti 10 mokinių.

Mokytoja Aurelija Kuncevičienė

ANTROKAI KONFERENCIJOJE ,,ESU ŽMOGUS, NE ROBOTAS“

Birželio 5 dieną 2 klasės mokiniai vyko į Vilnių, į Mykolo Romerio universitetą, kur dalyvavo „Lietuvos vaikų balsas 2024“ konferencijoje „Esu žmogus, ne robotas“. Šią konferenciją rengė MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas kartu su šiais partneriais: Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Vilniaus miesto savivaldybe, Visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus”, Artūro Noviko džiazo mokykla, Leidykla UAB „Šviesa”, UAB „ElektroBalt”, AB „Pieno žvaigždės”.
Renginio tikslas buvo išgirsti vaikų nuomonę, kuri ne visuomet būna išklausoma. Idėja grindžiama Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, kurios 12 straipsnis numato, kad valstybės dalyvės garantuoja vaikui, sugebančiam suformuluoti savo pažiūras, teisę laisvai jas reikšti visais su juo susijusiais klausimais, o 13 straipsnis įtvirtina vaiko teisę reikšti savo nuomonę jam priimtinais būdais.
Šiais metais vaikai dalinosi savo mintimis apie tai, kaip išlikti žmogumi technologijų ir automatizacijos pasaulyje, kaip išsaugoti gebėjimą mylėti, rūpintis vienas kitu, kurti, ieškoti prasmės ir savo vertės.
Konferencijoje dalyvavo virš 300 vaikų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės regionų, kurie dalyvavo piešinių, pranešimų ir vaizdo klipų konkursuose.
Didžiuojamės ir sveikiname mūsų mokyklos laureates:
Gabrielė Damidavičiūtė (III vieta) – piešinių konkursas,
Milita Kivaraitė (III vieta) – pranešimų konkursas,
Emilija Marcinonytė (II vieta) – pranešimų konkursas,
Ugnė Stankevičiūtė (I vieta) – pranešimų konkursas.
Šis renginys buvo puiki galimybė vaikams išreikšti savo nuomonę ir idėjas, dalintis savo kūrybiškumu bei ugdyti savo socialinius ir komunikacinius įgūdžius.

Mokytoja Laimutė Gražulienė

« 10 »

ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMA

Miroslavo gimnazijos II modulio Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviai apsilankė ūkininko A. Švedkausko ūkyje, esančiame Bendrių kaime, Alytaus rajone. Šeimininkas supažindino vaikus su ūkyje auginamais galvijais. Mokiniai džiaugėsi išvyka, kurios metu ne tik įgijo naujų žinių apie galvijus, aktyviai praleido laiką, bet ir susipažino su įvairia technika, kuria ruošiami pašarai.

Mokytoja Aurelija Kuncevičienė

« 5 »

BAIDARĖMIS VERKNĖS UPE

Cepelininis birželio 3 dienos dangus nesutrukdė gimnazijos nuotykiautojams leistis į kelionę. Penkiolika 7, 8, Ig, IIg klasės mokinių, mokytojos Ingrida Rauličkienė, Aušra Asakavičienė ir aš plaukėme baidarėmis Verknės upe. Kartu įveikėme 14 km. Mus skalbė lietus, gąsdino perkūnija, bet mes ne lepūnėliai – įveikėme visas kliūtis. Ačiū visiems už draugystę, puikią nuotaiką ir norą būti kartu.

Mokytoja Auksė Baciuškaitė

« 4 »

PADĖKOS TAPYTOJAMS

Miroslavo gimnazijos ikimokyklinukai Gustas Čeponis, Aistėja Aguonytė ir Paulina Kėrytė dalyvavo Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Bitutė” organizuotoje respublikinėje virtualioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų tapybos darbų parodoje „Kas ten dūzgia avily”.

Mokytojos Eugenija Poženčienė, Violeta Cilciūtė, Jolanta Valvonienė

« 4 »

PASKUTINIS SKAMBUTIS 2024

PASKUTINIS SKAMBUTIS gegužės 31 d. skambėjo 71 abiturientų laidai. Šiemet gimnaziją baigia 20 gimnazistų. Šventinis penktadienis paliekantiems gimnaziją ir jų auklėtojai Nijolei Milienei buvo tikrai įspūdingas: visiems teko dalyvauti įdomiose, prasmingose, netradicinėse pamokose: AUKLĖTOJOS IR GIMNAZIJOS ADMINISTRACIJOS; VAIKYSTĖS (pirmokų dovana); ATSISVEIKINIMO (IIIg klasės organizuota pamoka kartu su gimnazijos šokėjais, dainininkais). Vyko ir gyvenimo pamokos netradicinėje aplinkoje – puikios gamtos apsuptyje. Daug emocijų, jaudulio ir, žinoma, naujo pokyčio džiaugsmingo laukimo… Šventės praeina, lieka pareiga – sėkmingai išlaikyti abitūros egzaminus!

IVg klasės auklėtoja Nijolė Milienė

« 27 »