PRADINUKĖS- RESPUBLIKINĖS KONFERENCIJOS ,,JAUNASIS EINŠTEINAS“ DALYVĖS

Birželio 10 dieną 2 klasės mokinė Lukrecija Šleiniūtė ir 3 klasės mokinė Gerda Poženčiūtė su mokytojomis Diana Stankeviče ir Laimute Gražuliene dalyvavo septintojoje respublikinėje praktinėje konferencijoje ,,Jaunasis Einšteinas“, kurią organizavo Kauno prezidento Valdo Adamkaus gimnazija.

Konferencija kasmet suburia pačius drąsiausius ir smalsiausius jaunuosius šalies mokslininkus. Jos tikslas – skatinti mokinius gilintis į pasirinktą temą, atliekant įvairius bandymus: tyrinėti, atrasti, išmokti. Šįkart daugiau kaip 100 mokinių ir mokytojų iš Lietuvos miestų bei rajonų susitiko nuotoliniu būdu. Virtualus renginys prasidėjo Kauno prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos administracijos pasveikinimu ir filmuku, kuriame minėtos gimnazijos pradinukai demonstravo savo ,,magiškas galias“ ir kvietė visus patikėti, kad magiją galima kurti tuomet, kai žinai paslaptį.

Visi dalyviai virtualiai nukeliavo į jiems skirtus kambarius, kuriuose demonstravo ir pasakojo, kaip atliko tiriamąją veiklą, kokias netikėtas išvadas gavo.

Jaunosios tyrėjos Lukrecija ir Gerda ne tik išklausė ir pamatė kitų mokinių atliekamus bandymus, įgijo naujų žinių, bet ir pačios pristatė eksperimentą ,,Raudonojo kopūsto stebuklai“.

Organizatoriai atsisveikindami dalyviams palinkėjo nebijoti kurti, informaciją gauti tyrinėjimo keliu, atrasti kažką naują ir pastebėti stebuklus net pačiuose mažiausiuose dalykuose.

Mokytoja Laimutė Gražulienė

MŪSŲ MOKINĖ – TARPTAUTINIO KONKURSO LAUREATĖ

30-tasis tarptautinis vaikų piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ – tai Panevėžio gamtos mokyklos organizuotas konkursas, kuriame dalyvauja vaikai iš įvairių pasaulio šalių (pavyzdžiui, Baltarusijos, Lenkijos, Slovėnijos, Švedijos, Vokietijos, Indijos ir kt.). Šiemet Miroslavo gimnazijos jaunieji menininkai, paraginti dailės mokytojo Sauliaus Gudaičio, irgi nusprendė išbandyti savo jėgas. Konkursui buvo atrinkti ir išsiųsti šių mokinių darbai: Milašiaus Roko (5kl.), Bucevičiūtės Orianos (5kl.), Matukonytės Gabrielės (8kl.), Valūnaitės Gretos (9kl.) ir Januškauskaitės Rugilės (IIIg kl.) Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam Gamta yra kaip pagrindinis ir svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis. Visa tai atspindėjo jaunųjų autorių darbuose. Įdomu tai, kad 2021 metais buvo pateikti net 1203 darbai iš 10-ties pasaulio šalių. Smagu, kad Miroslavo gimnazijos IIIg klasės mokinė Rugilė Januškauskaitė tapo konkurso laureate, tai liudija gautas diplomas. Sveikiname gimnazistę, džiaugiamės jos pasiekimu.

Mokytojas Saulius Gudaitis