Žiema, bėk iš kiemo!

Užgavėnės – seniai švenčiama žiemos šventė, kuri simbolizuoja žiemos ,,išvarymą“ iš miestų ir miestelių, kaimų ir kaimelių. Šia švente siekiama kuo greičiau prisišaukti pavasarį.

Vasario 15 dieną Miroslavo ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko pramoga ,,Žiema, bėk iš kiemo!“. Mokytojos Violeta Cilciūtė, Eugenija Poženčienė ir grupės vaikai persirengę įvairiais personažais (čigonais, raganomis, žydais, velniais) ginė iš kiemo žiemą. Kaukes mažieji su tėveliais pasigamino namuose. Lašininis su Kanapiniu neatvyko į pramogą… Vienas sau ramiai sėdi ant pečiaus ir lašinius auginasi, kitas – eidamas užklimpo sniege. Tačiau Kanapinis atsiuntė vaikams laišką su užduotimis. Per Užgavėnes turi būti daug triukšmo, o kas jau kas, jei ne mažieji tą moka. Triukšmavome, rungtyniavome, kovojome, šokome iš širdies, stengėmės pažadinti žemę iš miego. Manau, pavyko. Dabar labai lauksime šilto ir gaivaus pavasario, kuris mums atneš daug džiaugsmo, harmonijos ir meilės.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Cilciūtė