Diena kvepėjo duona

Lietuvių tauta turi daug svarbių dienų, susijusių su įvairiomis tradicijomis, apeigomis, papročiais. Viena tokių – Šv. Agotos, dar kitaip vadinama, Duonos diena.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus grupės „Ežiukai“ vaikučiai tą dieną ragavo namuose keptos įvairių rūšių duonos, lygino senovinį duonos kelią ir šiuolaikinį. Ugdytiniai, žiūrėdami skaidres, susipažino su duonos gamyba. Vaikučiai prisiminė senovinių žodžių reikšmes, dėliojo žodį „duona“. Klausydami pasakos „Vištytės pyragas“, mažieji  išsiaiškino patarlės „Verkia duonelė, tinginio valgoma“ prasmę. O vėliau ir patys vaikučiai ėmėsi „kepti“ riestainius.

Tad ragaukime, skanaukime ir mylėkime duoną. O vasario 5 diena „Ežiukų“ grupėje kvepėjo duona…

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Cilciūtė