Duonelė skaniausia

,,Ant mano delno guli duonelė,/ Ant mano delno juoda riekelė./ Tai verks duonelė, jei aš tingėsiu,/ Jei aš tingėsiu – jos nemylėsiu”, – štai taip poetiškai kalbama apie maistą, be kurio daugelis mūsų neįsivaizduoja nė vienos dienos.

Minint vasario 5 dieną kaip Šventos Agotos, Duonos dieną, Dėdulė ūkininkas (mokytoja Eugenija Poženčienė) ir Vilkišius pilkišius (mokytoja Jolanta Valvonienė) aplankė mažuosius Miroslavo ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Kiškučių” grupės vaikučius. Darbštuolis Dėdulė mažiesiems ir Vilkišiui pasakojo, kiek reikia darbų nudirbti, kol duona pasiekia žmonių stalą. Vilkas, kaip ir lietuvių liaudies pasakoje, duonos labai norėjo, bet dirbti ir kepti tingėjo.

Į mažą vaiko širdelę, po lašelį, po grūdelį, per judesius, daineles, mįsles, žaidimus ir kitą kūrybinę veiklą dėjome daug žinių apie duonos kelią. Skani ta duonelė, bet kelias jos iki stalo oi, koks nelengvas ir ilgas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Valvonienė